Product Details:
| Type of Machine | Wire Take-Up Machine |
| Production Capacity | 9 Ton/Day |
| Max Inlet Wire Diameter (mm) | 3mm |
| Max Inlet Wire Diameter | 9mm |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Samrat |
We are engaged in offering Steel Wire Drawing Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Type of Machine | Intermediate Wire Drawing Machine |
| Production Capacity | 1 Ton/Day |
| Usage/Application | Wire Draw |
| Types Of Metal | Copper |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Min Finish Wire Diameter | 3mm |
| Frequency | 60 Hz |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering 1TPD Wire Draw Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.