Product Details:
| Wire Diameter | 2.5 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Samrat |
| Suitable For | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Gauge | 18 SWG |
| Power Consumption | 20 KW |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 60 Hz |
We are engaged in offering Heavy Duty Wire Straightener Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Wire Diameter | 2.5 mm |
| Usage/Application | Wire Straightener |
| Suitable For | Stainless Steel |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Gauge | 18 SWG |
| Diameter | 2mm |
| Brand | Samrat |
| Body Material | MS |
We are engaged in offering Wire Straightener Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.